sobota, 27 maja 2017 roku
Aktualności
Pieniądze przyznane. Była szkoła idzie do remontu. Drukuj

Budynek po byłej szkole w Janowicach Poduszowskich zostanie kompleksowo wyremontowany, a tym samym ocalony przed kompletnym zniszczeniem. We wsi będzie dużo bardziej estetycznie, a seniorzy znajdą wreszcie dla siebie miejsce.

Program "Senior+", o którym pisaliśmy już na stronie prezentującej informacje "Z życia gminy Gnojno", będzie realizowany. Samorząd otrzymał już informację o przyznaniu niemałej, bo opiewającej na prawie 300 tysięcy złotych dotacji rządowej. Na 102 gminy w województwie świętokrzyskim, gmina Gnojno znalazła się w gronie tylko czterech samorządów z regionu, który otrzymał resortowe środki.

Projekt zakłada modernizację budynku, przystosowanie go na potrzeby stworzenia miejsc spotkań dla osób w wieku 60+. Placówka będzie przede wszystkim integrować mieszkańców z tego pokolenia, zapewniając im ofertę kulturalna, prozdrowotną, edukacyjna i inną w zależności od potrzeb.

Wójt Zbigniew Janik zauważa, że zrealizowanie tego przedsięwzięcia będzie dla samorządu gminnego ogromnym wyzwaniem. Dlaczego? - Od początku obecnej kadencji balansujemy na finansowej krawędzi. W takiej sytuacji  gmina nie była od kiedy związany jestem z samorządem, czyli mniej więcej od 1990 roku. Z jednej strony środki z zewnątrz do nas napływają i to nie małe, z drugiej gminie brakuje na wkład własny, by realizować  tę i inne inwestycje. To dla nas bardzo trudna sytuacje i będziemy musieli jakoś z niej wybrnąć - podkreśla wójt.

Sfinalizowanie tego przedsięwzięcia z pewnością uspokoi nastroje mieszkańców, którzy obawiali się, że budynek należący do gminy przejdzie w prywatne ręce i będzie podlegał dalszej degradacji. Duża w tym rola gminnej radnej, a zarazem mieszkanki Janowic Poduszowskich, Jadwigi Gubały. Z jej inicjatywy i przy jej osobistym zaangażowaniu temat remontu budynku i zaaranżowania go na potrzeby miejscowej społeczności został poruszony i już widzimy pierwsze jego efekty. Zabiegał o to również sołtys - Krzysztof Żydek.

(źródło: Tygodnik Ponidzia, 16 maja 2017 r.)

Szczególne podziękowania za sukces projektu należą się Wojewodzie Świętokrzyskiemu - Pani Agacie Wojtyszek, która osobiście zaangażowała się w w/w projekt.

 
NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Drukuj

0001_1.jpg

 
Przypominamy o terminie składania wniosków o oszacowanie szkód Drukuj

Przypominamy, że producenci rolni, których gospodarstwa doznały szkody w wyniku przymrozków wiosennych (zjawisko wystąpiło w okresie od 9 do 11 maja 2017 r.), mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w swoich  gospodarstwach w terminie do dnia 22 maja 2017 roku (poniedziałek).

Więcej…
 
Niekorzystne zjawisko atmosferyczne – wnioski o oszacowanie strat Drukuj

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozków wiosennych - które miał miejsce w okresie od dnia 09.05.2017r do dnia 11.05.2017 roku Wójt Gminy Gnojno informuje, że osoby poszkodowane w/w zjawiskiem, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w swoich  gospodarstwach w terminie do dnia 22 maja 2017 roku.

Więcej…
 
Dzień otwarty w ZGOK w Rzędowie Drukuj

Informujemy, że w dniu 18 maja 2017 r. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Rzędowie organizuje dzień otwarty.
Do pobrania: plakat informacyjny

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL